ebwoto

İki Koltuklu Yeni Bir Elektrikli Otomobil Geliyor

Bu konuda 1 ileti var

Otomobil dünyasına yeni katılan bir üretici firma tarafından Eli Zero isimil otomobilin duyurusu gerçekleştirildi. Eli Zero, ilginç tasarımı, iki koltuğu ve elektrikli yakıt sistemine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

elizero.jpg

 

Yeni bir otomobil üreticisinden yepyeni bir otomobil CES 2017'de karşımıza çıkacak. Eli Zero, Renault Twizy elektrikli otomobilin şehir içi ulaşıma yönelik kapalı kokpit versiyonu olacak gibi görünüyor. Firma şu ana kadar kısa bir açıklama ile otomobilin sadece fotoğraflarını yayınladı, dolayısıyla elimizde az sayıda ayrıntı var. Firmadan yapılan açıklamada "Daha küçük, daha basit ve kullanıcı dostu olan Eli Zero, hızlı günlük ulaşım için en uygun taşıt. İki koltuklu mobilite cihazı Eli Zero, elektrikli otomobil kavramını yeniden kurguluyor ve modern şehirlerin dinamik ulaşım ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Ürün, şehiriçi ve banliyo yerleşimleri için esnek bir ulaşım çözümü sunuyor" denildi.

 

Fotoğraflara yakından baktığımızda otomobilin tam şarj ile yaklaşık 580 km, yarım şarj ile 290 km elektrikli sürüş mesafesi sunduğunu görüyoruz. Öte yandan, büyük bir batarya paketi için yeri olmayan bu kadar küçük bir otomobil için bunlar pek de gerçekçi rakamlar değil.

 

Eli Zero'nun tavanı ve kapıları dahil her yanı camla kaplı. Küçük tekerlekler ve minik boyut stil açısından Renault Twizy ile benzer bir his veriyor. Eli Zero bu hafta Las Vegas'ta Tüketici Elektroniği Fuarı'nda resmi olarak tanıtıldığında daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap