ÖTV hesapla
ebwoto

Mercedes AMG GT C Tanıtıldı

Bu konuda 1 ileti var

Mercedes, kuruluşunun 50.yılına özel olarak yeni bir otomobilinin tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtılan otomobilin ismi AMG GT C şeklinde. Peki ne gibi özellikleri var?

mercedes50.jpeg

 

 

Mercedes-Benz 2017 Detroit Otomobil Fuarı’nda AMG’nin 50. yıl dönümü için geliştirilen AMG GT C Edition 50 modelini tanıttı.

Mercedes-Benz, Roadster modeli AMG GT'yi geliştirdi ve yeni GT C modelini duyurdu. Mercedes,GT C modelini, yarım asırı devirmiş performans sınıfı AMG için özel olarak üretti. AMG'nin 50. yıl dönümü için hazırlanan GT C, diğer modellere göre çok daha hızlı.

Özel olarak hazırlanan AMG GT C'de, 550 bg'lik güç ve 680 Nm Tork üreten 4.0 litrelik V8 bir motor bulunuyor. Ayrıca otomobil 0-100 km/s ivmelenmesini sadece 3.5 sn'de tamamlıyor ve maksimum 317 km/s hıza ulaşabiliyor. Sınırlı sayıda üretilmesi beklenen otomobilden firma tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

AMG GT C modeli GT model ile aynı şasi üzerine dizayn edilmiş. GT modelinde elektronik olarak kontrol edilen diferansiyel de GT C ile birlikte geliyor. 7 ileri şanzımana sahip GT C'de ayrıca standart sürüş modlarına ek olarak yarış moduda bulunuyor. Yarış modunda daha yüksek devirlerde vites değiştiren otomobilin gaz ve direksiyon tepkimeleri değişiyor. Böylece otomobili daha net bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap