ÖTV hesapla
ebwoto

Mercedes Benz - İnfiniti Ortaklığında Yeni Gelişme

Bu konuda 1 ileti var

Mercedes Benz ile İnifiniti arasında küçük araçlar hususunda ortaklık anlaşması bulunuyor. Ancak şirketler, bazı modeller hususunda ortaklığı sona erdirdiler. Ancak genel anlamda ortaklık tüm hızıyla sürüyor.

infiniti-ve-mercedes-benz-kucuk-otomobil-platformu-isbirligini-sona-erdiriyor.jpg

Infiniti, artık küçük otomobil platformunda Mercedes-Benz ile çalışmıyor. Infiniti patronu Roland Krueger, Detroit Otomobil Fuarı'nda haberi doğruladı. Krueger, MFA2 platformunu kullanmama kararının, bu platforma dahil edilemeyen VC-T motoru kullanacak yeni QX50 SUV nedeniyle alındığına işaret etti. "Mercedes ile çok iyi bir ilişkimiz var" diyen Krueger. "Bu özel durumda, ortak MFA2 projesi yerine öncelik verilmesi gereken diğer projelere odaklanmaya karar verdik ve bu kararı uygulayacağız. QX50'nin benzersiz bir motoru var, bu yüzden platform Infiniti için özel olmalı, marka ayrımına dayalı bir karar aldık." diye konuştu. QX50 ve Mercedes-Benz modelleri, Meksika'daki Aguascalientes fabrikasında birlikte üretilmeye devam edecek. Krueger, bu durumu "Parça ve diğer şeyler için tedarik kaynaklarını paylaşmakla ilgili hala pek çok fırsat var" diye açıkladı.

 

Krueger ayrıca Mercedes'in ana şirketi olan Daimler ile mevcut ittifakın sürmekte olduğunu ve firmaların platform ve parça paylaştığı başka projelerin olacağını da sözlerine ekledi.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap