ÖTV hesapla
ebwoto

Audi Çin'de Daha Etkin Bir Hale Gelmek İstiyor

Bu konuda 1 ileti var

Audi, Çin'de daha büyük bir alan bulabilmek amacıyla yeni bazı projeler geliştiriyor. Audi AG ile FAW Group tarafından, Çin stratejisi hususunda bir büyüme planı hazırlandı ve imzalar atıldı.

audi-ag-ve-faw-group-cin-icin-stratejik-buyume-planini-imzaladi.jpg

Audi, FAW VW'de yerel olarak üretilen model portföyünü önemli ölçüde genişletecek ve elektrikli otomobiller de dahil olmak üzere yeni segmentler oluşturacak. Mobilite ve dijital hizmetler için kurulacak yeni bir şirketle iki ortak, bu gelişmekte olan ticari alanda işbirliklerini yoğunlaştırmak istiyor. Ayrıca Audi ve FAW, Audi müşterilerinin hızla artan talebine cevap vermeyi amaçlayan finansal hizmet alanlarındaki işbirliğini de yoğunlaştıracak. Audi ve FAW, Audi markasının Çin pazarındaki gelecekteki sürdürülebilir büyümesinin temellerini atıyor. Anlaşma, dün AUDI AG'nin CEO'su Rupert Stadler, Volkswagen Grup Çin Başkanı Jochem Heizmann ve FAW Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Xu Ping tarafından imzalandı.

 

Rupert Stadler imza töreninde şunları söyledi: "Geçtiğimiz 29 yıl içinde Audi ve FAW Grup, Çin otomotiv sektöründe tarih yazdı. Birlikte Çin'de lüks otomobil piyasasını kurduk ve gelişimini sürekli ilerlettik. Şimdi önümüzdeki on yıl için güçlü bir yol haritası ile başarılı ortaklığımızı zenginleştirerek tarihi bir kilometre taşı belirliyoruz."

AUDI AG Satış ve Pazarlama'dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dietmar Voggenreiter ise, anlaşmanın imzalanması ile ilgili olarak, "Çin'deki ortak büyüme planımızın bir sonraki aşamasına başlıyoruz. Ortaklığımız her zamankinden daha fazla kârlı, sürdürülebilir büyüme üzerinde yoğunlaşıyor. Çin, elektrikli mobilite için dünya çapında önde gelen bir pazar. E-tron girişimimizle burada cazip premium ürün ve hizmetler sunmak istiyoruz." diye konuştu.

 

Sadece önümüzdeki beş yıl içinde, Audi ve FAW yerel olarak beş ilave e-tron modeli üretmeyi ve bunları Çin pazarına sunmayı planlıyor. 500 km üzeri sürüş mesafesine sahip, tamamen pil gücüyle çalışan otomobiller de buna dahil. Audi, birisi ilk yerel olarak üretilen tak-çalıştır hibrit Audi A6 L e-tron ve diğeri ithalat modeli Q7 e-tron olmak üzere bu yıl Çin'de iki farklı elektrikli tam boy model satacak.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap