ÖTV hesapla
ebwoto

Kia'nın Hedefi Nissan Juke

Bu konuda 1 ileti var

Nissan'ın Nissan Juke aracını geçmek isteyen Kia, küçük SUV modeli hamlesi gerçekleştiriyor. Frankfurt Otomobil Fuarı son derece hareketli geçeceğe benziyor.

kia-kucuk-suv-sini-bu-yil-cikartiyor (1).jpg

Kia’dan bir sözcü yeni küçük SUV’nin Kia’nın serisinde Niro’nun altında konumlanacağını doğruladı. Niro ise Soul ile beraber küçük SUV segmentinde mücadele veriyor. Boyutlarındaki benzerliğe rağmen üç model de birbirlerinin yanı sıra satılacak. Soul ve Niro satışları önemli piyasalarda başarısını sürdürüyor ve satışların düşeceğine dair bir işaret yok. Kia projenin varlığını onayladı ve modelin firma içerisindeki kod adı SE. Üretim versiyonunda modelin adı değişecek. Firma geçtiğimiz günlerde “Stonic” ismini tescil ettirdi ancak Kia sözcüsü model için bu ismin kullanılacağını onaylamadı.

 

Kia’nın modeli henüz testte görüntülenmedi. Öte yandan, aynı boyuttaki Hyundai SUV görüntülendi. Kia’nın modeli bu model ile aynı bileşenleri paylaşacak. Yeni Kia modeli markanın hatchback ve SUV ürünleri arasındaki boşluğu doldurmak üzere köprü olacak. Küçük boyutuna rağmen yeni model tam bir SUV olacak, Soul gibi farklı nişlere bölünmüş bir model olmayacak.

 

Modelin motorları alt donanım seviyesi Sportage modellerinden ve Rio’dan alınacak. Bunlar arasında 1.6 GDI ve 1.4 litre benzinli ve dizel bulunabilir. Piyasaya çıktığında Kia’nın yeni SUV’si Renault Captur, Nissan Juke, VW’nin Golf tabanlı yeni SUV’si ve Seat Arona gibi modellerle rekabet edecek.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap