ebwoto

Dacia'dan Önemli Bir Araç Yenileme Hamlesi Daha

Bu konuda 1 ileti var

Dacia, sevilen serileri Dacia Logan ile Dacia Dokker hususunda bazı önemli yenilikler tasarlıyor ve bu yeniliklerin resmi olarak tanıtılmasına az bir süre kaldı.

dacia-fransada-en-yeni-iki-modelini-piyasaya-surdu.jpg

 

Dacia, yeni Sandero, Logan ve Logan MCV'nin 2016 sonundaki çıkışını takiben, Fransa'da yeni Dokker ve Lodgy ürünlerinin de lansmanını gerçekleştirdi. Yeni modeller, iç ve dış tasarım geliştirmelerine ve yeni bir ön panjur, yeni dört kollu Dacia direksiyon simidi, yenilenmiş gösterge tablosu, arka kamera ve katlanabilir tepsiler gibi özelliklere sahip. Yeni Dacia Dokker ve Dacia Lodgy'nin siparişleri bayilerde alınmaya başlandı. Yeni Dokker ve yeni Lodgy, her yandan Dacia logosunu çevreleyen krom detay sayesinde daha çağdaş bir görünüm sunan Sandero'nun ön panjurunu devam ettiriyorlar. Yeni Lodgy'nin bagaj kapağı da yenilenmiş ve artık spor bir krom şeritle geliyor.

Sandero Stepway gibi, yeni Dokker Stepway ve yeni Lodgy Stepway ön panjurları da, Duster'e benzer bir tarzda, her iki taraftan logoyu çevreleyen dört krom dikdörtgeni vurgulayan daha sert bir tasarıma sahip. Daha sağlam görünüme sahip olan bu iki versiyon da Sandero Stepway'in Flexwheel 16 inçlik Bayadère Dark Metal jantlarını taşırken, Silver Line versiyonları yenilenmiş bir jant trim tasarımıyla geliyor. Yeni 16 inçlik elmas kesimli siyah alaşım jantlar, bu versiyonun etkileyici kişiliğini daha da pekiştiren bir seçenek.

Yeni Dokker ve yeni Lodgy modellerinin iç kabinleri de güncellendi. Yeni Sandero gibi Dokker ve Lodgy de artık şu özelliklerle geliyor:

Soft Feel ile yeni dört kollu Dacia direksiyon simidi,

Yeniden tasarlanan hava girişleri,

Gösterge tablosunda saten finişli krom dokunuşlar,

Yeni Stepway 3D örgü döşeme

İki renk tonlu gösterge panelinin yerini, yeni, daha çağdaş bir iç ortam yaratan koyu renkli bir kömür renk şeması aldı. Stepway modelleri, havalandırma kanallarını ve konsolu çevreleyen saten finişli krom ve parlak siyah orta konsol gibi tasarım özellikleri ile birlikte sunuluyor.

Ekipman açısından yeni Dokker ve yeni Lodgy günlük sürüşü daha da kolaylaştıracak şekilde tasarlandı. Arka kameradan gelen görüntüleri ana ekrana yansıtan opsiyonel özellik sayesinde manevralar kolaylaşıyor. Stepway sürümlerinin standart özellikleri arasında sürücü koltuğuna entegre bir kol dayama yeri, sürücü için kullanışlı tek dokunuşla pencere açma/kapama fonksiyonu, arka yolcular için katlanır masalar ve ön yolcu için eşya konulabilen bir file bulunuyor.

Yeni Dokker ve yeni Lodgy siparişe açıldı ve Nisan ayından itibaren bayilerde görülebilecek. SCe benzinli motorlu Dokker, şimdiye kadar olduğu gibi yine uygun fiyatlı ve 9 bin 650 euro'dan başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor. Aynı motorla çalışan Lodgy fiyatları beş kişilik versiyon için 10 bin 150 euro, yedi kişilik (Silver Line ve üstü) için 12 bin 150 euro'dan başlıyor ve bu Lodgy'i pazardaki en hesaplı yedi koltuklu aile otomobili yapıyor.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap