ÖTV hesapla
ebwoto

Peugeot Türkiye Pazarında Yükseliyor !

Bu konuda 1 ileti var

Ünlü otomobil üreticilerinden Peugeot , 2016 yılında Türkiye Pazarında belli bir büyüme oranı yakalamayı başardı. Peugeot Türkiye satış oranları yaklaşık %3.3 yükseldi.

peugeot.jpg

Peugeot Türkiye, 2016 yılında Türkiye’de 25 bin 440 adedi binek, 10 bin 123 adedi hafif ticari olmak üzere toplam 35 bin 563 adet satış gerçekleştirerek %3,62 oranında Pazar payı elde etti.  Türkiye otomotiv pazarı geçen yılın aynı dönemine oranla %1,6 büyürken, Peugeot Türkiye satışları %3,3oranında bir artış elde ederek pazarın üzerinde bir büyüme sergiledi. Bu sonuçlarla Hafift Ticari araç pazarında satış sıralamasında bir basamak yükselerek en çok araç satan beşinci marka olurken, toplamda ise pozisyonunu korudu. Peugeot Türkiye 2017 yılı hedeflerini, Türkiye Toplam Pazar’ının 916 bin adet olacağı öngörüsü ile, %4,5 Pazar payı ve 41 bin adet satış olarak belirledi.

Bu satış adetlerini artırmaya devam etmek ve üst gam stratejisini hızlandırmak gibi iddialı hedeflerine ulaşmak için yeni ürün lansmanları 2017’de önemli bir rol üstlenecekler. SUV atağı, bu yılın da güçlü unsurlarından birisi olacak ve Peugeot Markasının bu segmentteki varlığını ve imajımızı güçlendirecek. Yılın ikinci çeyreğinde pazara sunulacak olan Yeni SUV Peugeot 5008 ile Peugeot SUV ailesi tamamlanacak ve binek satışlarının %40’ını gerçekleştirecek. Filo firmalarının tercihlerinden birisi olan 301 modelinin yenilenen versiyonu, yılın ilk çeyreğinde düzenlenecek olan lansmanı ile satış rakkamlarında önemli bir etken olacak. Ayrıca Expert/Traveller ve Boxer Van 4.0 Ton lansmanlarıyla Hafif Ticari Araç ürün gamında atağa geçerek ve dinamik bir pazarda yeni müşterilere ulaşarak pazar payının artırılması hedefleniyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap