ÖTV hesapla
Hadmin

Mercedes Vito Model ve Özellikleri

Bu konuda 1 ileti var

Yeni Mercedes Vito, 4 farklı modeli olan Tourer, Tourer Select, Mixto ve Kombi, Panelven ile hafif ticari araç sınıfında yakıt tüketimi, konfor, performans ve artırılmış güvenlik önlemleriyle, adından söz ettiren mercedes’in iddialı ticari araçlarından biridir.

Kısaca Mercedes Vito modellerinin özelliklerine değinelim.

Yeni Vito Tourer

Mercedes Vito serisinde “artırılmış güvenlik” sloganını kullanıyor. Peki nedir bu artırılmış güvenlik?

Gerek Türkiye gerekse Dünyada trafiğe çıkan araç sayısının artmasıyla birlikte trafik kazalarıda kaçınılmaz oluyor. Bu trafik kazalarının bir kısmı şoför yani kullanıcı kaynaklı olurken bir kısmı da kullanılan aracın teknik donanımın yetersizliğinden kaynaklanmakta. Yeni Touner ise güvenlik anlamda geliştirdiği sistemler sayesinde hem kullanıcı hatasından kaynaklanan trafik kazalarını hem de aracın teknik donanıma ilişkin eksiklere dayalı kazaları önlemeye yönelik sistemler gelişmiştir. Bunlar yorgunluk asistanı (İngilizcesi ATTENTION ASSIST) Rüzgara dayalı savrulmayı önleyen CROSSWIND ASSIST ve bu sınıftaki araçlarda tek olan “çarpışma önleme asistanı ile ön ve arkadan gelen araçlarla mesafenizi korumanızı sesli ve görüntülü olarak size yansıtarak sizi uyarır.

vito1.thumb.jpg.463a2cb5861682f34679c82a

Geliştirilen motorlar, şanzımanlar ve güvenlik donanımları ile dikkat çeken yeni Vito, düşürülen emisyon değerleri ve yakıt tüketimi ile 2.5–3.2 ton arası azami yüklü ağırlık kategorisinde çok daha performanslı bir araç haline geldi. Farklı modelleriyle iş, aile kullanımı, yük ve yolcu taşımacılığı alanlarında kullanıma uygun bir araç olan yeni Vito, panelvan, Mixto, Kombivan ve 8+1 seçenekleriyle üretilecek. Vito Panelvan, 1369 kg yük kapasitesi ile sınıfında ilk sırada yer alıyor. Üç farklı araç uzunluğu ve üç farklı motor seçeneği bulunuyor. İş ve aile kullanımı için ideal çözüm ortağı hedefiyle tasarlanan Vito Mixto, üç farklı uzunlukta ve 3.1-4.1 m³ arasında değişen yük hacmi ile satışa sunulacak. Yolcu taşımacığına yepyeni standartlar getirecek Vito Tourer ise üç farklı model seçeneği ile üretilecek. Güçlü ve karakteristik çizgileriyle dikkat çeken yeni Vito’nun 0.32 Cd’lik rüzgar direnci kat sayısı, düşük yakıt tüketimi ve iyi bir yol tutuşunu beraberinde getiriyor. Dış görünümde ilk bakışta kendini gösteren yüksek ürün kalitesi, aracın içinde de dikkat çekiyor. Konforlu koltuklar, geniş iç hacim, ergonomik sürücü mahalli yeni Vito’yu kendi kategorisinde çok özel bir konuma taşıyor. Yeni Vito kendi sınıfında ilk kez önden çekiş, arkadan çekiş ve 4×4 seçenekleriyle pazara sunulacak. Böylece müşteri, aracını kullanım alanına uygun seçme fırsatına sahip olacak. Ekonomikliğin ön planda olduğuğu önden çekişli Vito, 1.6 lt hacimli iki farklı motor ile donatılabiliyor. Vito 109 CDI 88 HP güç üretirken, Vito 111 CDI 114 HP’lik bir motora sahip.

yeni-2015-mercedes-vito.thumb.jpg.6daff9

Ağır şartlarda kullanım ve römork çekmeyi gerektiren durumlar için 4 silindirli 2.1 lt hacimli üç farklı motor ise arkadan çekişle donatılan araçlarda sunulacak. Vito 114 CDI 136 HP, Vito 116 CDI 163 HP ve Vito 119 BlueTEC 190 HP’lik motorlara sahip. Mercedes-Benz mühendisleri yeni Vito’nun geliştirme çalışmalarında yakıt tüketiminin düşük, verimliliğin yüksek tutulması konusunu öncelikli olarak ele aldılar. Bunun sonucuna yeni Vito’nun yakıt tüketiminin bir önceki modele göre yüzde 20 oranında düşürülmesini sağlanmış. İşletme maliyetlerinin düşürülmesi hedefi doğrultusunda bakım aralıkları da uzatılan yeni Vito 20 bin km’de bir veya yılda bir bakıma girecek. Seri donanım kapsamında olan tüm tekerleklerde disk fren ve Adaptive ESP sistemi yeni Vito’ya “kendi sınıfının en güvenli aracı” ünvanını kazandırıyor. Genel olarak geniş kapsamlı güvenlik donanımına sahip olan yeni Vito, sürücünün dikkatini kontrol eden “yorgunluk asistanı”, aracın yandan rüzgar alması durumunda devreye giren “rüzgar savrulma asistanı” ve lastik basıncı kontrol sistemini seri donanım kapsamında sunuyor. Aktif park asistanı, ön araca olan mesafeyi kontrol altında tutan “çarpışma önleme ssistanı”, aktif kör nokta asistanı, aktif şerit takip asistanı gibi güvenlik sistemleri ise yeni Vito’da opsiyonel olarak sunulacak. Seri donanımda halojen farlarla donatılan yeni Vito istek üzerine görüşü daha da mükemmelleştiren “LED akıllı ışık sistemi” ile donatılabiliyor. Mercedes-Benz’in İspanya/Vitoria’daki fabrikasında üretilen yeni Vito, Türkiye pazarına 2015 yılının başından itibaren satışa sunulmuştur.

Mercedes Vito Fiyat Listesi

vitofiyat1.thumb.png.b9666cc645fd3041f8b2-fiyat.thumb.png.92b39b6f40c6c4671354032-fiyat.thumb.png.92b39b6f40c6c467135403

tarihinde Hadmin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap