Hadmin

Kia Rio Sedan Özellikleri

Bu konuda 1 ileti var

İlk tasarımını 2012 yılında bizlere sunan Kia markası, Rio Sedan ile yüksek satış oranları yakaladı ve milyarlarca kişiyi Kia dünyasında buluşturdu! Zarif tasarımının yanı sıra tam bir aile arabası özelliklerini barındıran araç türü, pek çok erkek tarafından da tercih edilebilirliğini arttırmakta! Özellikle iç fonksiyonlarında ki köklü değişiklikler sürüş sırasında işimizi bir hayli kolaylaştırdığından dolayı bizler tarafından tercih edilen en önemli araç türlerinden bir tanesi haline dönmemize yardımcı olmakta! Bu aşamada ise sizlere en geniş şekilde araç türünü ayrıntılıca tanıtalım.

kiario.thumb.jpg.88567d4fa7be076387e8ba7 

Kia Rio Sedan İç Tasarımı

389 lt bagaj hacmi olan araç türü, aracın arka koltukları katlandıktan sonra bu genişliği 1300 lt’ye kadar çıkarmakta! Bu da uzun yolculuklar için gayet ideal ve aracı daha çekici kılan özelliklerden bir tanesi. Bunun yanı sıra ise iç fonksiyonlarında; 2 tweeter, 4 hoparlör, 60/40 oranında katlanabilir arka koltuklar, aynalı ve aydınlatmalı sürücü ve yolcu güneşlikleri, tek dokunuşla açılıp kapanan elektrikli sürücü camı, yol bilgisayarı, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, direksiyondan kumandalı radyo/mp3 çalar, otomatik yanan kısa farlar, eve kadar aydınlatma sistemi, ön konsolda yer alan 12v güç kaynağı, soğutmalı torpido gözü, muhafaza kutulu ön kol dayama, gösterge paneli, bagaj içi aydınlatma, polen filtresi, arka sis farı gibi özellikleri de siz değerli kullanıcılar ile buluşturuyor!

Kia Rio Sedan Motor Performansı

Kia her zamanki gibi benzinli araçlara daha fazla yönelim gösterdi ve bu aşamada manuel – otomatik vites olmak üzere 2 farklı türden motora sahip olan araçları bizlere sundu!

·         14L CVVT 109 HP Manuel - 1396 CC, 109 HP, 137 Nm. Tork, 0-100 km hızlanma 11,5 sn. Maksimum hız 183 km

·         14L CVVT 109 HP Otomatik - 1396 CC, 109 HP, 137 Nm. Tork, 0-100 km hızlanma 13,2 sn. Maksimum hız 170 km

Kia Rio Sedan Yakıt Tüketimi

İki farklı araç türünün yakıt tüketimi konusunda performans kaynaklı ayrıma düştüğünü görüyoruz. Bu aşamada ise siz değerli kullanıcılarımız için bu 2 motor türünün de ne kadar yakıt tükettiğini ele aldık;

Manuel vites yakıt tüketimi;

·         Şehir içi tüketim 7,2 lt/100 km

·         Şehir dışı tüketim 4,5 lt/100 km

·         Ortalama tüketim 5,5 lt/100 km

Otomatik vites yakıt tüketimi;

·         Şehir içi tüketim 8,4 lt/100 km

·         Şehir dışı tüketim 5,3 lt/100 km

·         Ortalama tüketim 6,4 lt/100 km

Kia Rio Sedan Eleştirileri

Aracın fabrika çıkışı fiyatı ucuz olması sebebiyle araba alınacağı zaman ilk gözden geçirilen araç markasından birisi olan Kia, Rio Sedan kasasıyla yakıt konusunda ise tasarruf sunmuyor! Neredeyse BMW ve Mercedes gibi büyük çaplı motorlar ile aynı yakıtı tüketen araç türü, 8,4 lt tüketimi ile beraber 100 kilometrede sizlere zorlu anlar yaşatabilir. Bunun yanı sıra ise iç konsol tasarımı harika seviyede yenilenmiş. Araç ise güvenlik testlerinden 4/5 yıldız almayı ihmal etmemiş. Araç tercihi yapacaklar için bu 2 farklı motor türüne sahip olan araçların herhangi birisini seçebilir ve daha sonra tercihlerinizi bu yönde yapabilirsiniz. Sizlere yönelik olarak hem manuel, hem de otomatik vites tasarımlarını en iyi şekilde günümüze sunan Kia Rio Sedan markası, bu yıl ki tasarımı ile dış görünüşte de pek çok kişiyi cezbetmeyi hedefliyor! Siz de bu yıl Kia markasına göz diktiyseniz, Rio Sedan serisine mutlaka bakmanızı önermekteyiz. Yakıt konusu sizler için mühim değil ise, araç tam anlamıyla %100 performans ve konfor sunuyor!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap