ÖTV hesapla
Hadmin

Bajaj Qute Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

Bu konuda 1 ileti var

Merhaba dostlar, merakla beklenen ve dünyanın en ucuz otomobili sloganıyla yola çıkan bagaj qute (Quadricycle-motosiklet motoruyla çalışan dört tekerlekli küçük taşıt) Türkiye satış fiyatı belli oldu.

Aslına bakılırsa Bajaj Qute görüntü itibariyle mini bir otomobili andırsa üzerinde motosiklet motoru olan bir araçtır. Hindistan’ın en büyük motosiklet üreticisi olan Bajaj firması tarafından üretilen ve motosiklet motoruyla çalışan Qute şöför dahil 4 kişinin yolculuk yapmasına imkan sağlamakta. Zaten Türkiye’ye girerken Gümrükte motosiklet olarak resmi işlemleri yapılacak olan bajaj qute görünüş olarak ise baştada belirtiğimiz gibi mini bir otomobilden farkı yok.

bajaj-qute.jpg.c434913985d4f76504a1f0288

Bajaj Qute Teknik Özellikleri

Fiyatının açıklanmasıyla birlikte qute’nin teknik ve donanımsal özellikleride netlik kazandı. Buna göre; Qute, 13 beygir gücünde 217 cc'lik su soğutmalı motorsiklet motoruna sahipken maksimum hızı ise saatte 70 KM (kilometre) olacaktır. Aracın motoru motosiklet motoru olduğundan araçtan güç bakımından fazla bir beklentinin olmaması gerekir. Bununla birlikte bajaj qute Türkiye gibi yoğun trafiğinin yaşandığı Ülkeler için biçilmiş kaftan niteliğindedir. Araç küçük olduğundan normal bir otomobilin geçemediği, sığamadığı yerlere rahatlıkla sığabilirken aynı zamanda park etme konusunda da son derece kullanılışlı bir araçtır. Bajaj Qute şehir içi kullanımda uygun bir araç olurken aracın küçük olması nedeniyle daha çok bayan kullanıcılar tarafından tercih edilmesi bekleniyor. Bununla birlikte aracı tercih edecek kesim elbette orta sınıf aileler olacaktır.

bajaj.jpg.74ec01e626e9fb89bb99c3a978065c

Bajaj Qute Türkiye Satış Fiyatı

Daha önce (bajaj qute fiyatı açıklanmadan) şu konuda ( http://otonok.com/haber/otomobil/bajaj-qute-r20/  araca ilişkin fiyat tahminimizi yapmış ve tahmini fiyatın 8-12 Bin TL arasında olacağını tahmin ettiğimizi söylemiştik. Ancak yapılan resmi açıklamada Qute’nin Türkiye satış fiyatının 15 Bin TL olacağı açıklandı. Bu araca 15 Bin TL verilirmi? Fiyatın açıklanmasının ardından insanlar doğal olarak 15 Bin TL ederi varmı diye sormaktalar. Normalde tüm motorlu taşıtların fiyat değerlendirmesi yapılırken şu kriterlere bakılır.

  1. Fiyat performans değerlendirmesi
  2. Servis ağının genişliği
  3. İkinci elleri tutuluyormu
  4. Yakıt tüketimi

Bajaj Qute daha yeni olduğundan bu nedenle ilk 3 seçeneği değerlendirmek için elimizde yeterli veri bulunmuyor. Ancak yakıt konusunda aracın motosiklet motoruna sahip olması hasebiyle yakıtı koklayacağı, ve araç alırken ilk tercihi yakıt tüketimin az olması olanların ilk tercihi olacağı aşikardır.  

bb.jpg.232e44cc0da667651ba60f25ad331626.

Tata Efsanesi Yerini Qute’ye bırakacak mı?

Bildiğiniz gibi Bajaj Gibi TATA’da Hintli. Tata düşük fiyatıyla adeta bir efsane haline gelmişti. Tata aslında 4 tekerli motosiklet motoruyla çalışan bir otomobil üreteceğini açıklamış ancak bunu yapamamıştı. Bajaj ise Tata’nın yapamadığını yaparak Qute yi piyasaya sürdü. Şimdi Qute’nin Tata kadar tutulup tutulmayacağı ayrı bir merak konusu…

qute-otomobil.jpg.697932ea458bee05f24a59

Bajaj Auto İçin Ehliyet

Motosiklet motoruna sahip olduğu için insanlar, Bajaj auto'yu kullanmak için motosiklet ehliyetinin yeterli olacağını düşünüyor ancak yeterli değil. Bajaj aoto'yu kullanmak için normal otomobil ehliyeti gerekmektedir. 

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap