ÖTV hesapla
 • Citroen Aircross: Dünyanın en az yakan otomobili

     (0 inceleme)

  Hadmin

  Daha önceki otomobil incelemelerimizde az yakan iki otomobile şu konu başlıklarında değinmiştik

  http://otonok.com/haber/az-yakan-arabalar/opel-corsa-13-cdti-essentia-r4/

  http://otonok.com/forums/topic/6-fiat-linea-13-multijet-active-plus-incelemesi/

  Şimdi sıkı durun. Citroen Aircross modeliyle (kompakt  SUV) yakıt tüketiminde ezberleri bozmaya hazırlanıyor. Türkiye hatta tüm dünyanın genel sorunu olan akaryakıt fiyatları araç üreticilerini daha az yakan ama az yakarken güçten ve performanstan ödün vermeyen araç üretimi arayışına sokmuş durumda. Araçlar için genel geçer kanı şudur. Xxx marka otomobil – araç ne kadar çok yakarsa o kadar güçlüdür. Bu genel geçer kanı teknolojinin gelişimiyle birlikte değişeceğe benziyor. Toparlamak adına, Citroen Aircross 1.6 litre ve 218 beygir güce sahip. Bu gücün 95 beygirlik elektrikli motor eşlik ediyor. Yani başka bir deyişle 218 HB gücün 95 HP beygirini elektrikli motor üretecek. Bir anlamda yakıtın az tüketilmesi direk elektrikli motor desteğiyle sağlanacak

  218bhp 1.6-litrelik turbo benzinli motoru olan  Citroen Aircross’un elektrikli motoru lityum-iyon pil ile çalışırken, pilin dolum süresi 3.5 saat olacağı söyleniyor.

  Citroen Aircross Yakıt Tüketimi

  100 Kilometrede: 1.7 Litre benzin tüketimi.

  100 KM deki 1.7 litrelik tüketim günümüz motorlu araçlar içerisinde sadece motosikletler için geçerli olsada ctroen bu yakıt tüketimini otomobil için gerçekleştireceği iddiasında. Elbette bu veriler fabrika verileri olup üretim aşamasında olan bir model için ortaya atılmış bir rakam. Öte yandan Ctroen gibi bir dünya markasının bu yakıt tüketimini tüm dünyaya duyurması ve iddialı bir şekilde duyuru yapması bu iddianın boşuna yapılmadığı izlenimini vermekte. Son kertede ctroenin bu iddiasının gerçek olup olmayacağı aracın yollara çıkıp son kullanıcıya ulaştığında görülecek.

  Ctroen Aircross Tasarım

  Yakıt tüketiminde olduğu kadar da tasarım açısında da iddialı ve sıra dışı bir model olan Aircross tasarımda zihinsel sıçrama yapmış adeta. Sevimli bir tasarımdan ziyade agresif ve keskin çizgiler kullanılmış. Ön konsolda 12 inç dev bir ekran konulmuş. Film izlemek, müzik dinlemek ve internette sörf yapma imkanı sağlıyor.

  Aircross’un ön konsol ve şoför koltuğu uçaklarda bulunan pilot kabinleri gibi adeta. Çokmu iddialı bir cümle oldu?

  O zaman aşağıdaki iki resme bakıp haklı olup olmadığımızı söyleyin.

  Citroen-on.thumb.jpg.d61cec981e931587c8b

   

  Citroen-yan.thumb.jpg.f69a7dbbe970d1c5f0

  Citroen Aircross Diğer Resimleri

  Aircross-1.thumb.jpg.7a7165d08b4e2d5a446Citroen-Aircros2.thumb.jpg.07716f8c09d89Aircross-arka3.thumb.jpg.dae474b6935db19Citroen-Aircross-ust4.thumb.jpg.dbebe2cd

  tarihinde Hadmin tarafından düzenlendi
  Kullanıcı Geri Dönüşleri


 • Facebook Sayfamız

 • Kategoriler