ÖTV hesapla
 • Dacia Duster Özellikleri

     (0 inceleme)

  Hadmin

  Bu inceleme – karşılaştırma yazımızda Dacia Duster’in genel özelliklerine değinmekle birlikte kendi sınıfındaki diğer Crossover araçlarla karşılaştırması yapıp Dacia Duster’in artılarını eksilerini detaylı şekilde inceleyeceğiz.

  Renault bünyesinde ilk olarak 2013 yılında satışa sunulan Dacia Duster Türkiye’de benzin, dizeli, LPG seçenekleri ve 1.5 litrelik dizel motoru 4x4 seçeneğiyle alınabilmektedir.

  Dacia Duster Genel Bakış

  Not: Dacia Duster 1.5 4x2 seçeneği incelenip 4x4 özelliklerinede kısaca değinilecektir.

  Dacianın ilk Crossover modeli olan duster nissan ve reno altyapılarını kullanan dastırın motorları renadon platformaları ise nissandan alınmalıdır. Duster ilk bakışta kaslı yapısıyla göze batıyor. Geniş çamurluk ve düz burun yapısı araca güçlü bir görünüm kazandırıyor. Duster in arka kısmında sade bir tasarım tercih edilmiş. Arka camlar karaltılmış olarak müşterilere sunuluyor. 4.310 mm uzunluğuyla en büyük rakibi nissan qasgaiyiden 2 cm daha kısa ama 3.7 cm daha geniş bir araç.

  İç Mekan

  İç mekanda sade ve basit görünen bir konsol ve zayıf malzeme kalitesi bulunmakta. Ön camların orta konsoldan kontrol edilmesi kornanın sinyal koluna yerleştirilmesi ergonomi açısından eksiler olarak sıralayabiliriz. Araca inip binmede yeterli di mesafesi bulunmakta.

  Yakıt Tüketimi

  Ortalama yakıt tüketimi 5.5 olan duster 4x2 düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. Yakıt tüketiminde rakibi Nissan Qashqai ile karşılaştırıldığında çok daha az yakıt tükettiğini söyleyebiliriz.

  Konfor

  Dacia Duster’in süspansiyon sistemi yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu yapı yoldan gelen darbeleri iyi bir şekilde emme özelliğine sahip. Aynı şekilde lastiklerin yüksek yanaklı olması konforu artıran bir diğer ayrıntı. Bununla birlikte Dacia’nın tüm modelleri için kullanıcıların süspansiyon sisteminden genel anlamda memnun olmadıkları yönünde eleştirilerde mevcut. 4x2 versiyonun önden kayma handikabı bulunmakta. Bu önden kayma 4x4 te yok ama 4x2 de ciddi anlamda bir önden kayma bulunmaktadır.

  İçeriye yansıyan motor sesi aracın yalıtımının iyi olmadığını gösteriyor. Aynı şekilde yalıtımda ki başarısızlık kendisini soğuk iklimlerde daha bariz bi şekilde gösteriyor. Soğuk iklimlerde aracın ön koltuğunda oturanlar rahat bir şekilde ısınırken ısı arkada bulunan yolculara ulaşmıyor.

  Uygun fiyat etiketiyle dacia duster tercih edilecek bir otomobil olsa da gerçek bir arazi aracı almayı düşünenler için tavsiyemiz 4x4 tür. Zira 4x2 modeli tam anlamıyla bir arazi aracı olma özelliğinden biraz uzak.

  Dacia_Duster.thumb.jpg.c74ed5af55f5b6329

  Nissan Nissan Qashqai Dacia Duster Karşılaştırması

  Konfor ve ergonomi açısından Nissan Qashqai dacia duster’e göre çok çok avantajlı olsa da Dacia Duster’in Fiyat açısından Nissan Qashqai den düşük fiyatlara satılması ve daha az yakıt tüketmesiyle tercih edilebilir. Param yok mevcut crossover araçlardan en uygununu almak istiyorum derseniz dacia duster yok eğer param var hangisini tercih ederim diyenlere ise Nissan Qashqai.

  Dacia Fiyat Listesi

  Duster Ambiance 4x2 - 1.6 16V 105 bg 45.200 TL

  Duster Ambiance 4x2 - 1.6 16V LPG 105 bg Satış Dışı

  Duster Ambiance 4x2 - 1.5 dCi 90 bg 51.650 TL

  Duster Ambiance 4x4 - 1.5 dCi 110 bg 56.400 TL

  Duster Laureate 4x2 - 1.5 dCi 90 bg 54.800 TL

  Duster Laureate 4x2 - 1.5 dCi 110 bg 56.600 TL

  Duster Laureate 4x4 - 1.5 dCi 110 bg 60.050 TL

   

  tarihinde Hadmin tarafından düzenlendi
  Kullanıcı Geri Dönüşleri


 • Facebook Sayfamız

 • Kategoriler