ÖTV hesapla
 • Lada Vesta Ne Zaman Satışa Çıkacak

     (0 inceleme)

  Hadmin

  Rus otomobil firması Lada (AvtoVaz) yeni amiral gemisi olan Lada Vesta modeli ile tabir caizse otomobil piyasasının tozunu attıracağa benziyor. Lada Vesta’nın en büyük özelliği lüks = pahalı otomobil anlayışını kırıp “hem ucuz hem lüks aracı” son kullanıcıyla buluşturmak. Lada Vesta Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak, Lada Vesta’nın teknik özellikleri ve Lada Vestanın tahmini fiyatı gibi tüm detaylara geçmeden önce henüz satışa sunulmamış bir markanın (Lada Vesta) Türkiye’nin en büyük otomobil alım satım sitesi olan sahibinden.com da sorgulanan araçlar listesinde ilk sırada yer alması şimdiden otomobilin piyasada alıcı bulduğunun açık bir delili olarak gösterilmekte. Zira satışa çıkmamış bir arabanın sahibinden.com da “ikinci el lada vesta” olarak arama yapılıyor olmasının başka bir izahı olamaz.

  Lada Vesta Ne Zaman Türkiye’de Satışa Çıkacak? 

  Bu ay (2015 Eylül) içerisinde Lada Vestanın test araçları tamamlamış olacak. Üretici firma test aşamasının net olarak 25 Eylül’de biteceğini duyurdu. Lada Vestanın Türkiyede satışa sunulması ise 2016 yılının ilk çeyreğinde (Ocak, şubat, mart) gerçekleşeceği belirtiliyor.

  Lada Vesta Fiyatı

  Yetkili firma tarafından Türkiye satış fiyatı hakkında henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen özellikle haber siteleri ve sahibinden.com web sitesi aramalarında “Lada Vesta 25 Bin TL” şeklinde aramalar yapılmakta. Bunun nedeni ise şu. Lada Vesta’nın Rusyadaki satış fiyatının 6.100 USD olacağı söylenmekte. Türkiye’deki otomobil vergilerinin yüksekliği (ÖTV Özel Tüketim Vergisi) nedeniyle bu rakamın 25 – 30 Bin TL arası olması bekleniyor. Lada Vesta’nın fiyatına ilişkin bizim otonok.com görüşümüz ise 30-35 Bin TL fiyat aralığında olacağıdır. Çünkü 25-30 Bin tl fiyat aralığında satılan sıfır araçların özelliklerine bakıldığında hiç birisi Lada Vesta nın yanına dahi yaklaşacak düzeyde değil. Evet Ruslar ucuz fiyat politikası izleyerek sürümden kazanmayı hedefliyor ama bu özellikteki bir otomobil için 35 bin TL bile çok çok ucuz bir rakam olacaktır.

  Lada Vesta Teknik Özellikleri

  • Boyut
  • Uzunluk:             4410 mm
  • Genişlik:              1764 mm
  • Yükseklik:           1497 mm
  • Dingil mesafesi: 2620 mm
  • Brüt ağırlık:         1150 kg

  185 KM kilometre hızında olacak Lada Vestanın Vesta'nın kaputunun altında 1.6 litrelik benzinli motor bulunacak.Bu motor seçeneği ile de 3 farklı begir gücü tercih edilebilecek. İlk seçenek 5 ileri manuel şanzımanlı 87 beygirlik motor olacak.İkinci seçenek olarak ise manuel veya otomatik 5 ileri 106 beygir gücünde motor olacak.Üçüncü ve son seçenek olarak ise 114 beygir gücünde 5 ileri manuel şanzıman ile sunulacak.

   

  Lada Vesta Video

  Aşağıdaki videoda lada vestaya ait video mevcut. Videoda ön konsolun harika tasarımına dikkat etmeniz ısrarla tavsiye edilir.

  İşte Lada Vesta Fotoğrafları

   vesta2.thumb.jpg.213005891bceb93a28d1140ladayeni3.thumb.jpg.d0e7403aee90a44d0eb7vestalada4.thumb.jpg.1eaec223c1b37fd7bafladakonsol5.thumb.jpg.dd2c48d9a39f2f91fb

  Not: Bir önceki LADA GRANTA inceleme yazımız için tıklayınız:> http://otonok.com/haber/otomobil/lada-granta-r3/

  tarihinde Hadmin tarafından düzenlendi
  Kullanıcı Geri Dönüşleri


 • Facebook Sayfamız

 • Kategoriler