ÖTV hesapla
 • Mercedes C Serisi Model ve Özellikleri

     (0 inceleme)

  Hadmin

  Bir dünya markası olan Mercedes’in en çok tutulan serilerinden biride Mercedes C serisi olmuştur. Mercedes C serisinin, Sedan, Estate ve Coupé olmak üzere 3 farklı modeli bulunmaktadır. Mercedes markası adı altında ilk kez 1993 yılında üretimi yapılan Mercedes-Benz C serisi kendisini yenileyerek 3 farklı modelle ürün gamını genişletmiş durumda. Mercedes C serisini ilk çıkardığı günlerde kullanıcılardan yoğun ve ciddi eleştiriler alsada zaman içinde markaya yakışır şekilde rüştünü ispat etmiş kullanıcıların gönlünde taht kurmuş bir seri olarak hem Mercedes tarihine hemde kullanıcıların gönüllerine girmeyi başarmıştır.

  Mercedes C serisine genel bakış

  mercedesc1.thumb.jpg.9d62029d0f574d996a7

  C serisinin çıkacağı ilk duyrulduğunda kullanıcı yorumlarından eleştiri aldığını söylemiştik. Ancak süreç içerisinde kullanıcılar C serisine ısınarak ve c serisindeki diğer modelleri daha yakından tanıma fırsatı buldukça bu eleştiriler yerini övgüye bıraktı. Tasarım olarak eski model Mercedes merecdeslere nazaran daha yumuşak bir tasarımı olan C serisinin, aynı zamanda daha dinamik bir görüntüye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Araca önden bakıldığından yenilenen farlar araca ayrı bir hava ve dinanizm katarken, yandan bakılınca da daha keskin hatlar görmek mümkün. Araç incelemelerini yaparken incelemede şu iki noktaya dikkat edilir.

  • 1-      Aracın eski modelleriyle yenisinin kıyaslanması
  • 2-      Aracın rakibiyle kıyaslanması

  Bu anlamda Mercedes C serisine baktığımızda eski modele göre 95 mm daha fazla uzun olması, aks aralığının ise 80 mm artmış olması bir artı değer olarak sıralanabilir. Ve Mercedes C serisi ezeli rakibi BMW 3 serisinden daha büyük boyutlara sahip. Elbette Merecedes BMW kıyaslamasından tek başına araç boyutunu ele alıp birinin diğerinden daha üstün olduğunu söyleyemeyiz ama bir araçta boyut önemli bir etkendir. C Serisi’nin iç mekânına adım atıldığında artan kalite ve tasarım olarak S Serisi’ne yakınlaşma hemen fark ediliyor. Araçta, tasarımı farklılaştırılan 3 kollu bir direksiyon kullanılmış.
  Orta konsolun en üstünde dijital bir ekran, altında ise sırası ile havalandırma ızgaraları, klima ve müzik sistemi kontrolleri bulunuyor.

  mercedes-benz-c-class-2.thumb.jpg.3ad9ea
  Araçta vites kolu bir Mercedes klasiği olarak direksiyona taşınmış. Ondan boşalan bölümde ise aracın tüm sistemlerini kontrol eden dokunmatik bir parça yer alıyor.
  Dijital ekranın çözünürlüğü A ve CLA modellerine göre artırılmış. Rakiplerine göre de daha başarılı. Ancak menüler arası geçişlerde yavaşlama görülebiliyor.
  Sistemin önemli özelliklerinden birisi de internet erişimi sunması. Cep telefonunuz ile eşleştirildiğinde sistem üzerinde sörf yapmanız mümkün oluyor.

  3-mercedessedan.thumb.jpg.04eceba7eef673
  C Serisi’nde sunulan çift parçalı sunroof iç mekânın ferah olmasını sağlıyor. Önde ve arkada oturan misafirler, diz ve baş mesafesi konusunda sıkıntı çekmiyor.
  Model, ferah iç hacmin yanı sıra, bagajda 480 litrelik bir alanı kullanımınıza sunuyor. Bu alan selefine göre artmış.

  Her marka otomobilin tutkunu vardır. Fakat söz konusu Mercedes olunca bu bir tutkunun dozajı kat be kat artığını söylemek mümkün. Sınırları zorlayan estetik ve kışkırtıcı tasarımı, güç ve performans birlikteliği tam anlamıyla mükemmel.

  44.thumb.jpg.bba2f59d120e77e880677348341

  Mercedes C Serisi Fiyat Listesi

  C serisindeki Mercedes Sedan modeli, yakıt tipi, (benzin, dizel) motor hacmi, motor gücü ve donanım paketlerine göre 128 Bin TL ile 544 bin TL arasında değişen fiyatlarda satılmaktadır.

  mercedes_sedanfiyat.thumb.png.a27dc13be7

  Mercedes Estate ve Coupe modelleri ise 135 bin TL ile 524 bin TL arasında değişen fiyat seçenekleriyle satışı yapılmaktadır.

  estatefiyat.thumb.png.3c751d8e20b75997ed

  tarihinde Hadmin tarafından düzenlendi
  Kullanıcı Geri Dönüşleri


 • Facebook Sayfamız

 • Kategoriler