ÖTV hesapla
 • Nissan X-Trail Özellikleri ve Genel Bakış

     (0 inceleme)

  Hadmin

  Nissan X Trail Nissan’ın çok tutulan modeli Qashqai’nin tahtını çoktan salladı bile. Aracı incelediğimizde Nissan X trail modeli için “Hayallerin kadar güçlü” sloganını boşuna kullanmamış diyoruz. Zira x trail’de bir otomobilde olması gereken, konfor, güç, makul düzeyde yakıt tüketimi, tasarım gibi pek çok özellik mevcut. Fiyat olarak selefi Qashqaiden biraz daha pahalı olsada aracın donanım ve teknik özelliklerine baktığımızda hem selefinden donanım ve teknik özellikler açısından önde olduğunu hemde kendi sınıfındaki SUV otomobillerler fiyat performans karşılaştırması yaptığımızda Fiyatının makul düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

  Kısaca X Trail Özellikleri

  • Dizel ve otomatik vites seçeneği
  • Geniş ve ferah iç hacim
  • Cam tavan özelliği (açılır)
  • Tek tuşla bagaj kapağı açma özelliği
  • Ön ve arka kapıların (özellikle arka kapıların) açılma açılarının 77 derece olması araca inip binmeyi kolaylaştırıyor.

  Nissan X Trail Detaylı İnceleme

   X trail için tam anlamıyla yeni nesil SUV tarzını bire bir yansıtan bir araç. X Trail dıştan bakıldığında Qashqai ye benzese de detaylı incelendiğinde aralarında ciddi farkların olduğunu fark edebiliyorsunuz. Gerek yerden yüksekliği gerekse de uzunluk açısından x trail Qashqai ye göre daha büyük.

  X Trail Boyutları

  xtrailboyut.thumb.png.2dcf976e159f389223

  Qashqai’nin Boyutları

  boyutnissan.thumb.png.44a6a79bb5b4c7e3f9

  Yukarda her iki crossover araca ait boyutlar var. Aralardaki farklara baktığınızda X trailin ciddi manada Qashqai ye fark attığını sizde görebilirsiniz. X Trail in bir diğer özelliği ise 7 koltuğa sahip olması. Arka sırada ki 3. Koltuk seçeneği ile araçta 7 kişi çok rahat oturabiliyor. Ancak 3. Sırada ki koltuklar yetişkinlerden ziyade çocuk yada boyu kısa olanlar için daha uygun. Aksi taktirde aracın konforunu yaşamanız mümkün değil. Direksiyona geçtiğinizde yüksekliği daha belirgin şekilde hissedebiliyorsunuz. Gerek trafiğe gerekse yola yukardan bakmanın sürücüye getirdiği avantajı söylememize gerek yok sanırım. X Trailin ESP sistemi gerçekten çok geliştirilmiş. Gelişmiş ESP sitemiyle mükemmele yakın bir yol tutuş ve viraj performansı gösteriyor. ESP demişken ESP nin açıklamasınıda yapalım.

  ESP Nedir?

  Siz araçla viraja girerken hatta tam olarak girmeden ESP çok ama çok küçük dokunuşlarla tekerlere fren yaparak güvenli bir yol tutuşu sağlar. İngilizce “Electronic Stability Program” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır ESP. Türkçe’ye “Elektronik Stabilite Programı” olarak çevirebiliriz. Stabilite ise sağlamlık, denge, kararlılık manalarında kullanılabilir.
  ESP’yi aslında tek başına bir sistem gibi düşünmemek lazımdır. ABS (Kilitlenmeyi önleyen fren sistemi) ve TCS (veya ASR) (Patinaj önleme sistemi) ikisi birlikte ESP sistemine destek verirler. Yani ABS ve TCS olmadan bir araçta ESP’nin varlığından söz edilemez

  Kısa açıklamadan sonra yeniden X trail özelliklerine dönelim. Ön konsolun tasarımı gayet başarılı. 7 inçlik dokunmatik ekran, kör nokta uyarı sistemi, otomatik uzun far asistanı, elektronik park freni ve otomatik çarpışma önleyici sistem (önce sesli uyarı yapıyor sizden reaksiyon gelmezse kendi frenliyor) X-Trail’de dikkat çekici özelliklerden.

   Nissan X Trail Fiyat Listesi

  fff.thumb.png.b194d2785e6ce2adc670a7cd5e

  Not: Yukardaki fiyat listesi 2015 yılı için geçerlidir.

  Nissan X trail kaslı görüntüsüyle yunan mitolojilerindeki kaslı erkekleri andırırken, zerafetiyle güzellik tanrıçalarını andırıyor. Gelin sınırları zorlayan bu otomobilin resimlerine birlikte bakalım.

  Nissan-X-Trail.thumb.jpg.ad8065d5294cf11innovation.thumb.jpg.de9807f88b58350253dXTrail-1.thumb.png.61ae5add7cc9b3f6ae73atrail-ic.thumb.jpg.94e40a2d9b0bbea01a6b8trail7koltuk.thumb.jpg.31c46b8e03e57cc40

   

   

   

  tarihinde Hadmin tarafından düzenlendi
  Kullanıcı Geri Dönüşleri


 • Facebook Sayfamız

 • Kategoriler