ÖTV hesapla
 • Renault TWIZY Elektrikli Otomobil

     (0 inceleme)

  Hadmin

  Renault TWIZY Özellikleri

  Renault’un en küçük araçlarından bir tanesi olan TWIZY serisi, bugünlerde fazlaca ilgi ve rağbet görmeye başladı. B sınıfı ehliyetle kullanılan araç türü, konumu bakımından bizlere ayrıntılı bir şekilde değerlendirme sunuyor. Biz de araç meraklılarını bilgilendirmek adına en küçük temel otomobillerden bir tanesi olan Renault TWIZY serisini sizler için araştırdık ve yazıya döktük!

  Renault TWIZY İç Tasarım

  Elektrikli araç olmasından dolayı bizlerin fazla da bir beklentisi olmaması gerekli! Tam olarak performans alabilmek söz konusu olmasa da, yine kitleler tarafından fazlaca tercih edilen bir araç türü! Genel anlamda ise hayatımızda önemli bir yer edinen araç tipini daha da ayrıntılı bir şekilde değerlendirmek gerekir ise, bagaj hacminin olmadığını söyleyebiliriz. İki kişilik otomobil olan bu araç türü ise temel anlamda arka koltukların iptal olmasıyla beraber golf arabalarını andıran bir tasarım ile karşımıza çıkmakta.

  renault1.thumb.jpg.bb3c58ab9c5794e1a8457

  Renault TWIZY Motor Performansı

  Motor performansı ise elektrikli bir araca göre gayet kullanışlı! 17 BG, 57 Nm. Tork, Maksimum hız 80 km, 0-45 km arası hızlanma 6,1 sn. menzil 100 km. gibi özelliklere sahip olan bu araç türü ile siz de performans yakalayabilirsiniz! Eğer ilk aracınız olacak ise bu gibi araçları tercih etmek sizlerin tam anlamıyla verim almanızı sağlayabilir.

  renaulttfizy2.thumb.jpg.c9aa8d482fb5c5f3

  Renault TWIZY Yakıt Tüketimi

  Elektrikli bir araç olduğundan dolayı yakıt deposu söz konusu değildir. Bu aşamada ise aracın kullanım oranı full şarj ile 3,5 saattir. 3,5 saat kadar şarjsız yolculuk deneyimi sunan araba türü, daha sonrasında bir istasyon üzerinde şarj edilmesi gerekmektedir. Şarj edildikten sonra ise tekrar 3,5 saat daha sürüş keyfi yaşayabilirsiniz.

  twizy3.thumb.jpg.f12bf038dc9c353eb6c25da

  Renault TWIZY Eleştiri ve Genel Yorumları

  Eleştiri bakımından şarjlı olması pek çok kişinin benzin gibi sorunsallardan sıyrılmasını sağlıyor. Bu da araç bakımından olabildiğince kullanışlı ve tasarruflu bir durumu bizlere sunmaktadır. Bu gibi araç türleri hayatımızda ciddi bir önem taşıyor ve kitleler bakımından da tercih edilen bir araç olarak lanse ediliyor. Bunun yanı sıra şarjlı olmasına karşın 80 kilometreye varan hız durumu, aracın en büyük artılarından bir tanesi!

  Fiyat bakımından biraz pahalı! Özellikle dizel araçlara kafa tutan bir fiyat durumunun söz konusu olması, elektrikle üretilen bir araç olması ile orantılıdır. İki kişilik araba olması da dezavantajlarından bir tanesi… Siz de buna göre bir değerlendirme yaparak TWIZY serisini satın alabilirsiniz.

  Renault TWİZY Fiyat Listesi Tam Olarak Aşağıdaki Şekildedir.

  fiyatliste.thumb.png.47c66f7995895430623

   

  TWIZY Avantajları

  Bu aracın en büyük iki avantajı bulunmaktadır. Bunlar;

  •             Yakıt tüketiminde avantaj
  •         Park sorununu kolaylaştırması

  Tüm dünyanın genel sorunu olan araçlardaki yakıt tüketiminin son kullanıcıyı zorlaması otomobil üreticilerini farklı alternatif yakıt tüketimine itti. Bu arayışın en verimli şeklinden biride elektrikli otomobiller üretmek. Renault bu noktada ürettiği elektrikli otomobille geleceğin otomobiline bir adım yaklaşmış durumda. Elbette elektrikli motora sahip bir araçtan benzinli veya dizel motor araçtan aldığınız verimi alamazsınız ama bahsi geçen elektrikli otomobilinde kendine göre çok fazla avantajı bulunmakta. Ve en önemlisi üretilen bu elektrikli araç ilerleyen yıllarda dahada geliştirilerek performansı düzeltilecektir. Ve park sorunu. Büyük şehirlerde büyük bir sorun olan park sorunu bu araçla neredeyse hiç yaşanmaz. Bu açıdan aracın avantaj listesine yazılabilir.

  Not: Aşağıdaki videoda elektrikli otomobilinizin videosu bulunmakta.

   

  tarihinde Hadmin tarafından düzenlendi
  Kullanıcı Geri Dönüşleri


 • Facebook Sayfamız

 • Kategoriler