ÖTV hesapla
 • Yeni Hyundai Tucson

     (0 inceleme)

  Hadmin

  Hyundai Türkiye pazarına yeni sürdüğü Hyundai Tucson SUV otomobil severlerin büyük ilgisini gördü. Hyundai Tucson ile ilgili bizim tasarıma ilişkin kısa yorumumuz şu şekilde. Tasarım olarak sıra dışı ve geniş çevrelere hitap edebilecek bir tasarım dili kullanılan Tucson için hem sportif bir araç hemde heybetli görünümüyle SUV severlerin gözdesi olacak niteliklere sahip bir araç. Bu kısa açıklamadan sonra Hyundai Tucson özellikleri, tucson fiyat listesi ve teknik verilerine ilişkin detaylara geçelim.

  Hyundai Tucson Genel Özellikleri

  LED farlar ile birleşen Hyundai’nin karakteristik altıgen ızgarası, aracın en önemli yeniliği olarak öne çıkarken ayrıca LED gündüz farlarını içeren geniş hava girişli ön tampon da Tucson’a farklı bir stil veriyor. Hyundai Tucson, yumuşak dokulu malzemeler kullanılarak hazırlanan rafine iç mekânıyla da oldukça iddialı. Yüksek kaliteli kabindeki orta konsolun modern ve sade görüntüsü araca ayrıcalık katarken, şarap kırmızısı deri döşeme seçeneği de aracın yeni özelliklerden bir diğeri. Yeni Tucson, cömert iç mekân boyutlarıyla C-SUV segmentine farklı bir bakış açısı da getirmiş oluyor. Tamamen yeni bir platform üzerine inşa edilen araç; geniş saklama cepleri, büyük torpido gözü ve 513 litrelik bagaj hacmiyle kullanıcılarına kolaylık ve fonksiyonellik sunuyor. Kabinde yer alan ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar, dijital havalandırma sistemi, dokunmatik ekranlı navigasyon, USB bağlantılı kaliteli müzik sistemi, akıllı park asistanı (SPAS) ve anahtarsız çalıştırma gibi üst düzey donanımlar da konforu artıran detaylar olarak öne çıkıyor. Hyundai Tucson, kendi segmentindeki en donanımlı araçlardan biri olarak iddiasını ortaya koyuyor. Yayalar başta olmak üzere, şehir içi ve şehir dışı gibi üç farklı moda sahip otomatik fren sistemi, yoldaki yayayı veya hızla yaklaşılan diğer araçları algılayarak aracın güvenli şekilde durdurulmasını sağlıyor. Buna ek olarak, aktif şerit takip sistemi (LKAS) de şerit dışına çıkıldığında olası tehlikeyi önlemek adına direksiyonu otomatik olarak düzeltiyor. Arka trafik uyarı sistemi ise 180 derecelik alanı taramak için bir radar kullanıyor. Bu radar sayesinde yaklaşan diğer araçlar sürücüye anında bildirilerek güvenli sürüş sağlanmış oluyor. Kör nokta algılama sistemi de Tucson’un etrafındaki diğer araçları algılamak için yakın alan sensörlerini kullanıyor. Sistem başka bir araç algıladığında sürücüyü anında uyararak şerit değiştirmesine engel oluyor. Hyundai Tucson’da kullanılan aktif kaput sistemi de yaya ile önden olası bir çarpışmada darbe şoku yumuşatmak için aracın kaputu yükseltiyor. Hyundai Tucson, Euro6 normlarına uygun 184 HP’lik 2.0 lt dizel motorla birlikte 135 HP’lik 1.6 lt GDI ve 176 HP’lik 1.6 lt T-GDI turbo benzinli ünitelerle satışa sunulacak. Aynı zamanda yeni nesil yedi ileri çift kavramalı otomatik (7DCT) ve altı ileri manuel şanzımanla birlikte sunulacak.

  Yeni Hyundai Tucson Detaylar

  Akıllı Park Asistanı (APA)Park sorunlarına son. SPAS, aracın ön, yanlar ve arkasına yerleştirilen ultrasonik sensörleri kullanır. Sistem, uygun park alanlarını belirler ve daha sonra otomatik olarak uygun alana yönelir. Park manevralarını paralel ve dikey olarak gerçekleştirir. SPAS aynı zamanda park alanından hazır ÇIKIŞ MODU işlevselliği ile kolaylıkla çıkmanızı sağlar.

  park.thumb.jpg.21ef0bf3b6928b0eecacec073

  Akıllı Bagaj KapağıAkıllı anahtarı tutan kişi 3 saniye ve ya daha fazla süre algılama alanında bulunursa sistem bagaj kapağını otomatik olarak açar. Bagaj kapağı açılmadan önce aralıklı olarak duyulan bir sinyal verir ve tehlike uyarı ışıkları kısa bir şekilde yanar.

  bagaj.thumb.jpg.1e752133cbc0deb48f4bf847

  Elektrikli Sürücü Koltuğu ve Arka Koltuk Sırt Eğim Ayarı

  Ön koltuklar, hem sürücünün hem de ön koltukta oturan yolcunun ihtiyaçlarını gidermek için tasarlanan geniş bir dizi güç ayarlaması ile özelleştirilebilir. Opsiyonel 8- yönlü ayarlanabilen yolcu koltuğu ve opsiyonel 2 bel desteği gücü ile beraber 10 yöne kadar ayarlanabilen elektronik sürücü koltuğu ile istediğiniz pozisyonda konforu yakalayın.

  koltukelektrikli.thumb.jpg.4bba00e6e93c4

  Koltuk ısıtma ve havalandırma sistemiSizi kışın sıcak, yazın ise serin tutacak koltuklar yıl boyu rahatlık ve konfor sağlayacak. Ön koltuklara entegre edilmiş koltuk serinletme fanları ile havalandırma sağlanırken ön koltuklarda 3-kademeli ısıtma, arka koltuklarda (minderlerde ve koltuk arkalıklarında) ise 2-kademeli ısıtma ile soğuk kış ayları artık kabusunuz değil.

  55f089b27d225_koltukstma.thumb.jpg.07d84


  Hyundai Tucson Fiyat Listesi

  • Tucson 1.6 GDI STYLE 79 bin 900 TL
  • Tucson 1.6 GDI STYLE OTM. 85 bin TL
  • Tucson 1.6 GDI STYLE PLUS OTM. 89 bin 900 TL
  • Tucson 1.6 GDI STYLE PLUS OTM. 94 bin 900 TL
  • Tucson 1.6 T-GDI STYLE 86 bin 500 TL
  • Tucson 1.6 T-GDI STYLE 95 bin 500 TL
  • Tucson 1.6 T-GDI ELITE 95 bin 900 TL
  • Tucson 1.6 T-GDI ELITE 4X4 DCT 104 bin 900 TL
  • Tucson 1.6 T-GDI ELITE PLUS 103 bin 900 TL
  • Tucson 1.6 T-GDI ELITE PLUS 4X4 DCT 113 bin 900 TL
  • Tucson 1.6 T-GDI ELITE PLUS 4X4 DCT RED PACK 113 bin 900 TL
  • Tucson 2.0 CRDi EXECUTIVE 4X4 OTM. 169 bin 900 TL

  1tucsondetay.thumb.png.d2bef6552241c32472tucsonhyundai.thumb.png.55043720e22b6ac3-tucsonsuv.thumb.png.9b3d0d86ac3a61c4d5

  tarihinde Hadmin tarafından düzenlendi
  Kullanıcı Geri Dönüşleri


 • Facebook Sayfamız

 • Kategoriler